Hattrick Hunkese ukončil domácí neporazitelnost Beranů s Litvínovem

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 32. kola Tipsport extraligy s týmem HC Verva Litvínov 2:4. Patnáct vítězných zápasů a dost. Tak dlouho trvala vítězná šňůra Beranů v domácím zápasem s Litvínovem. Severočeši zásluhou hattricku obránce Jiřího Hunkese vyhráli ve Zlíně po téměř osmi letech, neboť naposledy se radovali z výhry v Baťově městě v lednu 2010. Litvínov vedl ve 24. minutě již 3:0, ale Veselý a spol. se ještě dostali na rozdíl kontaktního gólu. Šance domácího týmu sestřelil na začátku třetí třetiny Hunkes. Zlínští již nedokázali zkorigovat nepříznivý stav a zůstali bez bodového zisku. Branky zaznamenal Roberts Bukarts. Zlín hraje na druhý svátek vánoční moravské derby na ledě Olomouce.
32.kolo, pá 22.12.2017, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
2:4
(0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. min Roberts Bukarts (Okál), 34. Roberts Bukarts (Nosek) - 4. Ihnačák (Sörvik), 17. Hunkes (V. Hübl, Kubát), 24. Hunkes (V. Hübl, F. Lukeš), 43. Hunkes (Gerhát, Kubát). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4 012. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 5:5. Hity: 9:11. Vhazování: 38/66 (58%) - 28/66 (42%). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Kašík - Nosek, Freibergs, Valenta, Řezníček, Žižka, M. Novotný, Gazda - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček - Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Petrásek - Hunkes, Kubát, Sörvik, Baránek, Gula, Z. Sklenička, Pilař - Gerhát, V. Húbl, F. Lukeš - Vandas, Ihnačák, Nejezchleb - Jánský, M. Hanzl, Trávníček - Válek, Jícha, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský.

Nejlepší hráči: Roberts Bukarts - Jiří Hunkes

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Utkání nedopadlo tak, jak jsme si přáli. Zápas rozhodly přeslovky. Měli jsme jich sedm a dali pouze jeden gól. Měli jsme dát v početní výhodě alespoň dva góly. Zápas byl víceméně vyrovnaný, nám ale selhala produktivita. Litvínov to dobře obránil, využil jednu přeilovku a vyhrál zaslouženě."

Darek Stránský (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "První třetina byla vyrovnaná, byli jsme v ní produktivní a ukončili jsme ji za vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme odskočili na rozdíl tří gólů. Bohužel jsme záhy inkasovali a zápas jsme si zbytečně zkomplikovaly řadou vyloučení. Ve třetí třtině jsme odskočili na rozdíl dvou gólů v přesilovce. Zápas jsme poté dohrávali ve větším klidu. Chci poděkovat klukům, jak příkladně bojovali celý zápas. Bodovali jsme a jsme rádi, že se nám to povedlo."